Reklama

Najważniejsze nagrody

Najważniejsze nagrody

17.09.2018
Czyta się kilka minut
Właśnie przyznano najważniejsze nagrody wszechświata. Ujawniono zdobywców Ig Nobli!
Z

Zacznijmy od nagrody w dziedzinie literatury: zespół naukowców z Australii, Wielkiej Brytanii oraz Salwadoru odkrył, że ludzie nie czytają instrukcji obsługi przedmiotów, które nabyli. Udokumentowali to nawet! Mam nadzieję, że nowe tłumaczenie „Life Is Too Short to RTFM: How Users Relate to Documentation and Excess Features in Consumer Products” (wszak mamy teraz modę na nowe tłumaczenia absolutnie wszystkiego) zdobędzie w przyszłym roku Nagrodę Literacką Gdynia, a autorzy zostaną hurtem zaproszeni na Festiwal Conrada.

Nagroda z dziedziny odżywiania uzmysłowiła ludzkości, że nie warto się wzajemnie zjadać, gdyż ludzkie mięso jest mało kaloryczne, natomiast warto coś czasem polizać, żeby było mniej brudne – co udowodniły portugalskie badania nagrodzone w dziedzinie chemii. Polizać, ewentualnie napluć i potrzeć. Efektywność badań na temat wyższości kolonoskopii na siedząco nad...

2476

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]