Reklama

Nagród ciąg dalszy

Nagród ciąg dalszy

11.06.2018
Czyta się kilka minut
BEATA ZAWRZEL / REPORTER
P

Poetka i prozaiczka Julia Fiedorczuk (na zdjęciu z lewej) została laureatką Nagrody im. Wisławy Szymborskiej za „Psalmy (2014–2017)” . Ten konkurs – mówił w laudacji przewodniczący kapituły Abel Murcia Soriano – nie jest wyścigiem, ma raczej przypomnieć, że „w tych prozaicznych, przegadanych czasach poezja – czyli mowa skondensowana, skupiona, esencjonalna – wciąż ma się dobrze”. Nagrodę za obcojęzyczną książkę poetycką w polskim przekładzie współdzielą Szwedka Linn Hansén („Przejdź do historii”) i jej tłumaczka Justyna Czechowska (na zdjęciu z prawej).

Ogłoszono też nominacje do Nagrody im. Witolda Gombrowicza (za debiut bądź drugą książkę prozatorską). W tym roku nie ma wśród nich powieści. Finaliści to nasz kolega redakcyjny Grzegorz Bogdał (tom opowiadań „Floryda”), Aleksandra Lipczak (reportaż o Hiszpanii „Ludzie z Placu Słońca”), nasz współpracownik Adam Robiński („Hajstry. Kra­jobraz bocznych dróg”), Paweł Sołtys („Mikrotyki”) oraz Marcin Wicha („Rzeczy, których nie wyrzuciłem”). Książki Sołtysa i Wichy znalazły się także w dwudziestce nominowanych do Nagrody Nike. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]