Na końcu jest światło
Na końcu jest światło

W tym roku, pierwszy raz w historii krakowskiej Drogi Światła, w mieście nie padał deszcz. W minioną środę ciesząca się coraz większą popularnością procesja z Wawelu na Skałkę przyciągnęła zatem więcej osób niż w roku ubiegłym. To popularne na Zachodzie nabożeństwo powoli wpisuje się w doświadczenie religijne Polaków. Mówią już o nim dokumenty Kościoła. W „Dyrektorium o pobożności ludowej i liturgii”, wydanym przez Kongregację Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, czytamy: „Przez metaforę drogi Via Lucis prowadzi nas do ukazania rzeczywistości cierpienia, które w planach Bożych nie jest czymś ostatecznym, do nadziei osiągnięcia prawdziwego przeznaczenia człowieka, którymi są wolność, radość i pokój. A są to owoce paschalne”.
Prościej? Droga Krzyżowa jest w Polsce popularną formą nabożeństwa. Łatwiej skupić się na krzyżu, a coraz trudnej zrozumieć, że decydujące znaczenie dla...
Dodaj komentarz
Chcesz czytać więcej?
Wykup dostęp »
Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie!
Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.
Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!
Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »
Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.
Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]