Reklama

„My”, czyli kto?

„My”, czyli kto?

27.08.2018
Czyta się kilka minut
FUNAI / AP / EAST NEWS
P

Plemię, które nie miało jeszcze kontaktu z cywilizacją” – takimi słowami opisywano opublikowane właśnie filmy i fotografie przedstawiające rdzennych mieszkańców Amazonii, które w 2017 r. wykonała brazylijska ekspedycja rządowa (na zdjęciu: szałas z dorzecza rzeki Juruazinho). O tym, kto podczas takich spotkań okazuje się bardziej cywilizowany, uczy historia – dość, że przy okazji ostatnich wiadomości przypomniano, iż w świecie żyje jeszcze około setki plemion, które nie miały dotąd z „nami” kontaktów. Lub też, co brzmi bardziej spektakularnie, choć mniej przekonująco: około 7,6 mld ludzi, którzy nigdy nie kontaktowali się z „nimi”. ©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]