Reklama

„My Blueberry Nights”

„My Blueberry Nights”

19.02.2008
Czyta się kilka minut
"My Blueberry Nights" A Wong Kar-Wai Film.Music from the Motion Picture.Blue Note / EMI
P

Piosenki z niektórych filmów okazały się ich niezbywalnym składnikiem, estetycznym i wartościotwórczym. Nie żeby "Absolwent" Mike’a Nicholsa czy "Powrót do domu" Hala Ashby’ego były "same w sobie" słabymi filmami. Ale nie sposób wyobrazić sobie tego pierwszego bez Simona i Garfunkela, drugiego zaś bez innych wspaniałych piosenek. Wiele wskazuje, że takim dziełem stanie się również film Wong Kar-Waia "My Blueberry Nights". O tym niewyświetlanym jeszcze w Polsce obrazie dobrze pisano, a wydany już soundtrack pobudza wyobraźnię i, by tak rzec, intensyfikuje oczekiwanie.

Zestaw piosenek wybranych do filmu wypada bardzo spójnie, co świadczy o solidnym przemyśleniu muzycznej ścieżki, złożyły się na nią bowiem piosenki z różnych lat, od m.in. Ruth Brown i Otisa Reddinga poprzez Cassandrę Wilson do Cat Power i Hello Stranger. Utwór tej grupy łączy pastisz grania z ...

2051

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]