Reklama

Brzmienie ciszy

04.07.2016
Czyta się kilka minut
Gopichand. Brzdęk tego jednostrunowego, indyjskiego instrumentu rozpoczyna najnowszą, znakomitą płytę Paula Simona „Stranger to Stranger”. Najnowszą i ostatnią. Właśnie zapowiedział zakończenie muzycznej kariery.
Paul Simon w Hyde Parku, Londyn, 5 lipca 2012 r. Fot. Jim Dyson / GETTY IMAGES
7

74-letni Paul Simon spędził na scenie ostatnie 61 lat życia. Razem z kolegą ze szkolnej ławy o imieniu Arthur występował na okolicznościowych uroczystościach, naśladując popularny wtedy duet The Everly Brothers (znany z przeboju „All I Have To Do Is Dream”). Swoją pierwszą piosenkę – „The Girl for Me” – Paul Simon napisał mając 13 lat. Rękopis utworu znajduje się dziś w Bibliotece Kongresu jako pierwszy utwór duetu Simon and Garfunkel. 20 lat później w nowojorskim Central Parku ich koncertu słuchało ponad pół miliona ludzi.

Paul Simon i Art Garfunkel nagrali razem pięć albumów, które przyniosły im dziesięć nagród Grammy. „Sound of Silence” i „Mrs. Robinson” – kompozycje znane z filmu Mike’a Nicholsa „Absolwent” – czy ostatni, wydany w 1970 r. album „Bridge Over Troubled Water” to kanon muzycznej popkultury, hymny, które...

9616

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]