Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Szalony i Uśpiony

Szalony i Uśpiony

17.10.2017
Czyta się kilka minut
Na scenie byli jak jeden organizm i brzmieli nie jak dwa głosy, lecz jak hybryda spleciona ze smutku i słodyczy. Od nagrania, które zapoczątkowało ich karierę, mija właśnie 60 lat.
Paul Simon i Art Garfunkel w 1957 r.
Paul Simon i Art Garfunkel w 1957 r.
B

Bolek i Lolek, Flip i Flap, Butch Cassidy i Sundance Kid – któż choćby w myślach nie uśmiechnie się przy powyższej wyliczance! Wbrew przysłowiu parami chodzą nie tylko nieszczęścia, ale i bohaterowie naszego dzieciństwa. Któż nie pamięta Toma i Jerry’ego – kota, któremu zła karma odpłacała w dwójnasób, i myszki, cało wychodzącej z każdej opresji?

Nie wiemy, co kierowało modymi muzykami, gdy nadali swemu duetowi tak znaczącą nazwę. Ważne jednak, że pod tym szyldem, na początku października 1957 r., Tom and Jerry nagrali „Schoolgirl” – swój pierwszy przebój, płacąc zań całe 25 dolarów. Stało się to w Sanders Record Studios, przy Siódmej Alei, a jakże, w Nowym Jorku.

W dodatku, cóż za zbieg okoliczności, pojawił się przy nich Sid Prosen – producent i promotor. Po podpisaniu kontraktu stali się częścią jego firmy Big Records i machiny show bussinesu.

Osiem...

12931

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Sparrow'a.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]