Reklama

My

My

21.04.2009
Czyta się kilka minut
Polak odznacza się tym, że niezależnie od epoki, sytuacji i okoliczności - walczy! Do upadłego i najczęściej sam ze sobą. W zajazdach szlacheckich i tumultach chłopskich, w rokoszach, ruchawkach i konfederacjach, w partiach i na kolejnych emigracjach, w procesach sądowych, wlokących się przez dziesięciolecia, z sąsiadem zza miedzy lub własną rodziną.
D

Dziś zagryzają się ze sobą partie polityczne, ich liderzy, strategowie, wizażyści, związane z nimi gazety (lub czasopisma), organizacje społeczne, instytucje państwowe, kandydaci do wszelkich wyborów, fani wszelkich idolów. Udało się nawet dokonać podziwianej przez kraj i zagranicę semantycznej sztuczki: zamiany w najzaciętszych wrogów współzałożycieli ruchu pod nazwą Solidarność.

Czyż więc nie ma ani jednej sprawy, wokół której to plemię pogodzi się i zjednoczy? Owszem jest: uznanie Wielkiego Piątku i Święta Trzech Króli za dni wolne od pracy. Teraz w kryzysie i na wieki wieków amen.

O minach

Czasem w prasie ukazuje się fotografia jakiejś bardzo znanej osobistości - głównie ze świata polityki - z tak nieprawdopodobnie głupią miną, że oglądającemu zapiera dech. Zastanawiam się wtedy, czy mina jest własnością...

2490

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]