Reklama

Ładowanie...

Muzyka w kościele

Muzyka w kościele

04.04.2004
Czyta się kilka minut
Marzy mi się wprowadzenie następującej praktyki: na 15 minut przed rozpoczęciem Mszy mogłaby rozbrzmiewać muzyka organowa, sprzyjająca kontemplacji i wyciszeniu. Podobny “koncert", ale radosny i dziękczynny, mógłby odbywać się po zakończeniu liturgii. W ten sposób zachęcano by wiernych do wcześniejszego przychodzenia do kościoła i zatrzymania się na dłuższą chwilę po Mszy. Przy niemal powszechnej praktyce udostępniania wnętrz kościelnych na koncerty muzyczne, może warto coś zrobić także dla zmiany oprawy muzycznej liturgii.
W

WALDEMAR WIGLUSZ (Przemyśl)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]