Reklama

Czekając na premierę - słowo od Producenta

Czekając na premierę - słowo od Producenta

06.04.2020
Czyta się kilka minut
S

Szanowni Panstwo, Drodzy Czytelnicy i Przyjaciele „TP”,

prace nad filmowym portretem księdza Adama Bonieckiego dobiegają końca. Premiera filmu odbędzie się na przełomie maja i czerwca podczas internetowej edycji 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Niezwłocznie po otwarciu kin w całej Polsce film – dzięki współpracy z dystrybutorem, firmą Gutek Film – trafi na ich ekrany. Później przyjdzie czas na VoD i telewizję.

Oczekując na premierę, chciałbym podziękować tym, bez których film by nie powstał. Przede wszystkim ks. Adamowi Bonieckiemu – za to, że zgodził się, aby przez blisko trzy lata towarzyszyła mu ekipa filmowa.

Dziękuję Aleksandrze Potoczek, pomysłodawczyni, autorce scenariusza i reżyserce filmu – za to, że przyszła do nas ze swoją własną wizją takiego portretu ks. Bonieckiego. Za to, że uznała środowisko „Tygodnika” za naturalnego partnera w tej przygodzie. I przede wszystkim – za efekt Jej pracy.

Dziękuję też wymienionym poniżej członkom ekipy filmowej oraz zespołu projektowego z „Tygodnika” i Fundacji TP.

Podziękowania zechcą przyjąć koproducenci filmu: TVN S.A. oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie. Za patronat honorowy nad filmem dziękujemy Prezydentowi Miasta Krakowa prof. Jackowi Majchrowskiemu.

I wreszcie wyrazy najgłębszej wdzięczności chciałbym przekazać osobom i instytucjom, dzięki którym zgromadziliśmy fundusze na pokrycie kosztów niemal trzyletniej produkcji filmu. Partnerom, Mecenasom, Sponsorom i dwóm tysiącom Darczyńców: uczestnikom zbiórki na Facebooku oraz darczyńcom bezpośrednim, którzy przekazali darowizny na nasz rachunek bankowy. Dziękujemy Państwu za zaufanie.­ ­Jesteśmy przekonani, że film spełni Wasze oczekiwania.

Aleksander Kardyś Producent filmu, Prezes Fundacji Tygodnika Powszechnego


scenariusz i reżyseria: Aleksandra Potoczek
współpraca reżyserska: Adam Palenta
zdjęcia: Adam Palenta, Szymon Sinoff
montaż: Marcin Sucharski
dźwięk: Tomasz Kochan
muzyka: Hania Rani
kierownik produkcji: Lidia Barankiewicz
producent wykonawczy: Agnieszka Iskra
opieka artystyczna: Vita Żelakeviciute
inspiracja: Maja Kuczmińska
współpraca operatorska:
Paweł Chorzępa, Andrzej Starszewski
dźwięk na planie:
Hubert Betlej, Wojciech Fularz, Janusz Wiglusz
współpraca na planie: Dawid Drożdż
współpraca montażowa: Michał Hermański
korekcja barwna: Tomasz Poznański
reżyseria dźwięku: Robert Docew
postprodukcja cyfrowa:
Multilab – Krakowski Park Technologiczny
efekty specjalne: Robert Bigos
postprodukcja dźwięku: Spot – Muzyczne Studio Produkcyjne, Magda Mitoń
fotosy: Grażyna Makara
fundraising: Patryk Stanik
promocja: Fine Day Promotion Agnieszka Rostropowicz-Rutkowska
współpraca:
Małgorzata Banasiewicz-Kawka, Bartosz Pietras, Jacek Prusak, Robert Styczeń, Grzegorz Trochanowski, Paweł Ziemilski
współpraca redakcyjna:
Maja Kuczmińska, Michał Kuźmiński, Piotr Mucharski, Anita Piotrowska, Jacek Ślusarczyk, Marcin Żyła
współpraca produkcyjna:
Anna Dziurdzikowska, Marta Filipiuk-Michniewicz, Iwona Kuciel, Tatiana Matysiak, Edyta Płachta, Katarzyna Wilk
Specjalne podziękowania od autorki filmu zechcą przyjąć:
Lidia Barankiewicz, Milenia Fiedler, Anna Gawlita, Anna Goc, Jarosław Kamiński, Waldemar Krzyszkowiak, Maja Kuczmińska, Ewa Negrusz-Szczęsna, Anita Piotrowska, Anna Piór, Jarosław Potasz, Grażyna Potoczek, a także Maciej Cuske, Marcel Łoziński, Vita Żelakeviciute
oraz uczestnicy kursu DOK PRO w Szkole Wajdy 2017/18 i 2018/19:
Adam Buka, Jakub Duszyński, Łukasz Kowalski, Mikołaj Lizut, Ania Mazerant, Martyna Peszko, Luis Perez Sorribes, Anastazja Tycha, Agnieszka Wołowczyk, Łukasz Woś
 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]