Reklama

Molestowaniu mówimy NIE

Molestowaniu mówimy NIE

15.02.2016
Czyta się kilka minut
„Przemoc seksualna wobec dziewcząt i kobiet to nie wyjątek, to codzienność.
B

Badania pokazują, że 29 proc. dziewcząt i kobiet doświadczyło fizycznych form przemocy molestowania seksualnego, takich jak niechciane dotykanie, przytulanie, całowanie; 24 proc. doświadczyło słownych jego form, np. żartów i komentarzy z podtekstem seksualnym; 11 proc. – niewerbalnych form molestowania, także w internecie (...)” – piszą pomysłodawcy apelu „Molestowaniu mówimy NIE”, który w minionym tygodniu został skierowany do władz RP.

Jego inicjatorzy z Akcji Demokracja apelują o „wprowadzenie do prawa ochrony przed molestowaniem seksualnym w szkole, na uczelni czy w miejscach publicznych”, a także o to, by przepisy określały jasno, że „molestowaniem jest każde niepożądane zachowanie o charakterze seksualnym lub odnoszące się do płci, którego celem lub skutkiem jest naruszenie godności, zastraszanie, poniżanie i upokarzanie”.

Apel podpisały także Hollaback! Polska, Fundacja Feminoteka, Antyprzemocowa Sieć Kobiet – ASK, „Tygodnik Powszechny”, „Znak” i Polska Sieć Policjantek. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]