Reklama

Ładowanie...

Przydrożna i nowoczesna

Przydrożna i nowoczesna

03.04.2017
Czyta się kilka minut
Architekci Przemo Łukasik i Łukasz Zagała projektujący osiedle Mieszkaj w Mieście, które powstanie w krakowskich Bronowicach, zaczęli budowę od kaplicy.
Fot. Maciej Jeżyk
D

Dawniej przydrożne kapliczki pełniły funkcję punktów orientacyjnych. (…) W ich centralnym punkcie stał krzyż, wokół niego płot oddzielający sacrum od profanum. W projekcie kapliczki w krakowskich Bronowicach odwróciliśmy tę sytuację wynosząc ażurowe ogrodzenie ponad wysokość przydrożnego krzyża” – piszą architekci na stronie internetowej pracowni medusa group. ©

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]