Reklama

Archetyp schronienia

Archetyp schronienia

06.08.2018
Czyta się kilka minut
BARTOSZ DOMICZEK
B

Bartosz Domiczek, autor „Northern Wisps” – projektu kabin turystycznych na islandzkich wzgórzach Thórsmörk – mówi, że wywodzą się one od konstrukcji namiotowych budowanych wokół ogniska; nawiązują też do czarnego monolitu z „2001. Odysei kosmicznej” Stanleya Kubricka. Projekt Domiczka wygrał konkurs na wizualizację architektoniczną organizowany przez Ronena Bekermana (zob. na www.ronenbekerman.com). ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]