Reklama

Moja skarga

Moja skarga

16.04.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 13/13
J

Jako czytelnik „TP” chciałem się poskarżyć na trudności, jakie sprawiła mi recenzja Marcina Kościelniaka ze spektaklu „Poczet królów polskich” Krzysztofa Garbaczewskiego w krakowskim Starym Teatrze („TP” nr 13). Być może trudności te wynikają z mojej indywidualnej tępoty, przypuszczam jednak, że przynajmniej częściowo doznali ich także inni odbiorcy tego tekstu.
Wywody swe zaczyna Kościelniak od obserwacji, że Garbaczewski porusza się w tym spektaklu na granicach teatru i wideo, przy czym chodzi tu „nie o eksperyment, lecz o język sceniczny”. Ale przecież eksperyment dotyczy tu właśnie języka scenicznego, skąd więc takie przeciwstawienie? Czy chodzi tu o to, że eksperyment jest jednorazowy, a język sceniczny jest czymś stosowanym wielokrotnie? To poruszanie się na granicach – czytamy – nie jest ich badaniem czy forsowaniem, lecz zagospodarowaniem – i znowu trudno to...

5673

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]