Reklama

Mój komplet

Mój komplet

26.07.2011
Czyta się kilka minut
Zawsze mam przy sobie dowód osobisty. Jego brak budzi we mnie strach przed legitymowaniem. Nie lubię nie mieć przy sobie dowodu. Bez dowodu nie wychodzę.
B

Bardzo lubię magazynować. Alkohol, papierosy, cukier, makaron. Cukier to podstawa, choć gdy się rozsypie, ciągną do niego mrówki. Makaron, gdy go dobrze osłonić przed molem, przetrzyma dwadzieścia lat. Tak mówią. Lubię mieć dużo ryżu, choć ryż lubię średnio. Konserwy. Zwłaszcza sardynki. Brak sardynek w lodówce porównałbym do nieposiadania dowodu osobistego na ulicy. Staram się jeść sardynki wieczorem, gdy wszyscy śpią. To bardzo niezdrowe, ale kojące. Właściwie lubię też bardzo oglądać zgromadzone pudełka sardynek, najbardziej tych portugalskich. Są dla mnie nowością, od mniej więcej dekady. Wedle opinii podobnych mi, sardynki portugalskie trzymają poziom jadalności przez dziesiątki lat, a zatem magazynowanie ich ma sens. Cebula. Worek cebuli jest wartością. Wódka. Obecność zaplombowanej butelki wódki daje mi stabilizację. Rzecz jasna wolałbym mieć pięćdziesiąt...

3734

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]