Reklama

Modlitwa uczy

Modlitwa uczy

24.06.2013
Czyta się kilka minut
Abp Światosław Szewczuk, zwierzchnik grekokatolików na Ukrainie: W sprawie polsko-ukraińskiego pojednania zrobiono wiele. Z obu stron jest dużo dobrej woli. Ważne, aby procesu pojednania nie oddać wyłącznie politykom.
Abp Światosław Szewczuk Fot. Ukraiński Kościół Greckokatolicki
M

MARCIN ŻYŁA: Z jakimi nadziejami przyjeżdża Ksiądz Arcybiskup do Polski?
ABP ŚWIATOSŁAW SZEWCZUK: Cieszę się, że za sprawą wspólnej deklaracji, którą podpiszę z abp. Józefem Michalikiem, a także z abp. Mieczysławem Mokrzyckim, metropolitą Lwowa obrządku łacińskiego, dokona się kolejny akt pojednania polsko-ukraińskiego. Będzie to zamknięcie pewnego etapu – w tym roku mija 25 lat od postawienia przez ukraińskich i polskich chrześcijan pierwszych kroków na drodze ku pojednaniu.
Zobaczymy, ile czasu będziemy potrzebować, aby te słowa i gesty dotarły do sumień, serc i świadomości wszystkich Polaków i Ukraińców. Dużo zostało już powiedziane, ale słowa muszą jeszcze przyswoić sobie wszyscy wierni.
Czy ma Ksiądz Arcybiskup świadomość bólu, jaki tragedia wołyńska wywołuje wśród Polaków?
Ukraiński Kościół Greckokatolicki...

9414

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]