Reklama

MISJE: impet słabnie

MISJE: impet słabnie

22.05.2006
Czyta się kilka minut
Ilu misjonarzy rusza w świat z Polski - tradycyjnego "zagłębia powołaniowego? I jaki owoc przynoszą?.
W

W jednym z ostatnich listów Episkopatu biskupi zachęcali wiernych do misyjnego rachunku sumienia. Mimo że Światowy Dzień Misyjny w Polsce obchodzony będzie po raz 79., nasze zaangażowanie w porównaniu z innymi Kościołami lokalnymi wypada dość blado.

Ks. Andrzej Maślanka z archidiecezji katowickiej przez kilka lat pracował na Alasce. 57-stopniowy mróz i porywisty wiatr były dla niego tylko jednym z problemów, z którymi trzeba się uporać w tamtych warunkach. Nauczył się polowania na trzydziestokilogramowe łososie, przekopywania przez śnieg i podróżowania skuterem. Na co dzień zmagał się z samotnością, uczył języka Eskimosów, przyzwyczajał do sprawowania liturgii dla kilku osób. W swym dzienniczku notował z pokorą: "Nie mam pomysłu na to, jak przyciągnąć Eskimosów do Kościoła". Po latach wrócił, bo zdrowie nie dopisało.

Warunki w Afryce czy w...

3861

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]