Reklama

Misja w kraju wojny

Misja w kraju wojny

26.03.2012
Czyta się kilka minut
Pielgrzymka Benedykta XVI została podporządkowana sprawom Kościoła i wewnętrznej polityce Meksyku, co ukazało kilka jej słabych punktów.
W

W pierwszą podróż po wyborze na Stolicę Piotrową Jan Paweł II udał się do Meksyku. Odwiedzał go jeszcze czterokrotnie: ostatni raz w 2002 r., kiedy to kanonizował Juana Diego – prostego Indianina, któremu ukazał się wizerunek Matki Bożej z Guadalupe.

„Polski Papież nadal cieszy się tutaj wielką popularnością, największą chyba po ojczyźnie” – mówi „Tygodnikowi Powszechnemu” Bernardo Barranco, socjolog religii z Centrum Badań nad Religiami w Mieście Meksyk.

Na trwającą od 23 do 26 marca wizytę Benedykta XVI większość mieszkańców kraju zareagowała apatycznie. „Niestety, Papież zdecydował się nie odwiedzać stolicy ani bazyliki guadalupańskiej, dwa słabe punkty, które pozbawiły ją należytego wydźwięku” – podkreśla Barranco.

Wybrał stan Guanajuato, dokąd w piątek przyleciał bezpośrednio z Rzymu. W sobotę spotkał się z prezydentem Felipe Calderónem, a potem z grupą...

7132

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]