Reklama

Między prawem a prawdą

Między prawem a prawdą

14.03.2007
Czyta się kilka minut
Kadr z filmu "Bezmiar sprawiedliwości"
A

ANNA MATEJA: - Jest początek lat 90. Ktoś morduje młodą dziennikarkę w ósmym miesiącu ciąży, podejrzenie pada na ojca dziecka, który zdradzał z nią swoją żonę. Mężczyzna zostaje skazany, mimo nieudolnego śledztwa, wymuszania na nim obciążających zeznań, braku przekonujących dowodów. Sprawę poznajemy w trzech różnych wersjach - każda jednak kończy się tak samo: skazaniem w wyniku zbiegu niesprzyjających podejrzanemu okoliczności.

Taka historia może być prawdziwa?

ZBIGNIEW BUJAK: - Nie rozumiem pytania... Dla mnie to historia na wskroś prawdopodobna, więcej - reprezentatywna. Pokazuje zarówno problemy wymiaru sprawiedliwości, jak i transformacji czy, po prostu, relacji społecznych.

- Jakie konkretnie?

BUJAK: - Najlepszym słowem na opisanie tego, o co mi chodzi, byłby "układ", ale ostatnio go nie lubię... W filmie...

17821

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]