Reklama

Między prawem a prawdą

Między prawem a prawdą

14.03.2007
Czyta się kilka minut
Kadr z filmu "Bezmiar sprawiedliwości"
A

ANNA MATEJA: - Jest początek lat 90. Ktoś morduje młodą dziennikarkę w ósmym miesiącu ciąży, podejrzenie pada na ojca dziecka, który zdradzał z nią swoją żonę. Mężczyzna zostaje skazany, mimo nieudolnego śledztwa, wymuszania na nim obciążających zeznań, braku przekonujących dowodów. Sprawę poznajemy w trzech różnych wersjach - każda jednak kończy się tak samo: skazaniem w wyniku zbiegu niesprzyjających podejrzanemu okoliczności.

Taka historia może być prawdziwa?

ZBIGNIEW BUJAK: - Nie rozumiem pytania... Dla mnie to historia na wskroś prawdopodobna, więcej - reprezentatywna. Pokazuje zarówno problemy wymiaru sprawiedliwości, jak i transformacji czy, po prostu, relacji społecznych.

- Jakie konkretnie?

BUJAK: - Najlepszym słowem na opisanie tego, o co mi chodzi, byłby "układ", ale ostatnio go nie lubię... W filmie...

17821

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]