Reklama

Ze straconej pozycji

Ze straconej pozycji

08.05.2005
Czyta się kilka minut
Zbigniew Hołda w tekście Nieudany maraton (TP nr 16/05) zarzucił adwokatom bez wiedzy i moralności działania, które sprawie FOZZ realnie zagroziły przedawnieniem.
Z

Zarzut jest poważny. Zauważmy jednak, że niestawiennictwo adwokatów na dwie rozprawy spowodowało opóźnienie rzędu 0,035 proc. czasu przeznaczonego na śledztwo i proces. A chodzi wszak o sprawę, która, jak każda, powinna być rozpoznana w “rozsądnym terminie", w rozumieniu, jakie nadaje temu pojęciu Europejska Konwencja Praw Człowieka. Kompletowanie składu sędziowskiego trwało wielokrotnie dłużej. Nie wywołało to jednak u autora krytyki czy oburzenia.

Rozprawę FOZZ uznał autor za “najostrzejszą w ostatnich latach walkę sądu z adwokatami". Obraz jest jasny: oto dobry, mądry i sprawiedliwy sędzia wypowiada walkę złu uosobionemu w adwokatach “bez wiedzy i moralności", którzy “są skuteczni i dobrze się sprzedają". Tymczasem problem jest gdzie indziej. Prawo do sprawiedliwego i uczciwego procesu jest niezbywalnym, konstytucyjnym prawem każdego obywatela naszego...

11488

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]