Reklama

Michał Komar miał rację

Michał Komar miał rację

29.02.2008
Czyta się kilka minut
Papier jest cierpliwy, a sądowe młyny mielą powoli. Co nie znaczy, że napisać można wszystko, bo ewentualne sprawy utkną w trybach wymiaru sprawiedliwości.
P

Ponad dwa lata temu, późnym latem 2005 r., nasz autor Michał Komar przeczytał na łamach "Rzeczpospolitej" teksty dwóch dziennikarzy śledczych, Jacka Krzemińskiego i Macieja Szczepaniuka, którzy "postawili sobie za cel przekonanie opinii publicznej, że architekt Michał Borowski [wówczas naczelny architekt Warszawy] działa nieuczciwie, na granicy prawa i z pewnością jest uwikłany w korupcyjne machinacje". Co przeczytał - opisał w "TP" nr 36/05, w felietonie "Z życia prasy i sfer myśliwskich", wykazując, że dowodów korupcji brak, a dziennikarze kłamią, oczerniając architekta. Oddaliśmy łamy polemice między autorami "Rz" a Michałem Komarem ("TP" nr 40 i 44), zaznaczając, że rozstrzygnięcie sporu należy do sądu (Borowski pozwał już wówczas tak redakcję "Rz", jak obu dziennikarzy).

W listopadzie 2007 r. sąd wydał wyrok, który, choć innymi słowy, potwierdził to, co...

2173

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]