Reklama

„Męska muzyka”

„Męska muzyka”

19.02.2008
Czyta się kilka minut
"Męska muzyka"Waglewski, Fisz, EmadeAgora S.A.
T

Trzech panów Waglewskich weszło w końcu razem do studia. Minęło trochę lat wzajemnych obserwacji, ojciec pomagał sporadycznie synom, synowie ojcu. Jak sami mówią, wspólna płyta jest projektem, do którego musieli dorosnąć.

Każdy wziął ze sobą inne doświadczenia, co mocno słychać w "Męskiej muzyce". Uderzające są różnice w warstwie tekstowej, gdzie ironiczne wyczulenie Fisza na miejskie akcje typu "na siedzeniach tylnych miał / Niebo dla poznanych pań" ("Władca kół"), "Majty" czy "Poruszenie na dzielnicy, bo /Autobusem 136 / Jedzie miasta oficjalna miss, / Pożeraczka męskich serc" ("Sport"), sąsiadują ze słowami ojca, ze zmęczeniem ("Chromolę"), melancholią ("Chwilę będzie ciszej") i kolejnym pięknym utworem w kolekcji opowieści o tej samej od lat gorącej miłości ("Niezmiennie").

Mimo to nie sposób zarzucić muzykom niekonsekwencji: wyraźnie...

1853

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]