Reklama

Mąż wiary

Mąż wiary

06.03.2006
Czyta się kilka minut
Papież w filmie Harrisona to zwykły człowiek o niezwykłej sile ducha i charyzmie, która wypływała z miłosierdzia i miłości do Boga i człowieka.
Kadr z filmu "Jan Paweł II"
J

Jan Paweł II wciąż inspiruje filmowców. Ledwo co obejrzeliśmy włoski film z Piotrem Adamczykiem "Karol - człowiek, który został papieżem" w reżyserii Giacomo Battiato, a już na ekrany wchodzą "Nie lękajcie się" w reżyserii Jeffa Blecknera z Thomasem Kretschmannem oraz wydarzenie ostatnich dni - "Jan Paweł II" Johna Kenta Harrisona z Jonem Voightem.

2 kwietnia czeka nas premiera drugiej części filmu z Adamczykiem.

Filmy te, przeznaczone dla widzów całego świata, w Polsce przyjmowane są z rezerwą ze względu na uproszczenia, jakich dokonują twórcy, przedstawiając tło historyczne życia Karola Wojtyły. W przypadku filmu Blecknera razi nie tylko sposób przedstawiania historii (groteskowa postać gen. Jaruzelskiego), ale także teologii, czego przykładem jest co najmniej dyskusyjna interpretacja teologii wyzwolenia i sprawy arcybiskupa Romero. Istnieją...

9324

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]