Reklama

Marzenia pamięci

Marzenia pamięci

20.01.2009
Czyta się kilka minut
Tadeusz Konwicki milczy od lat - jako pisarz i jako filmowiec. O czym myśli, gdy pije dzisiaj kawę u "Bliklego" na Nowym Świecie? Czy wraca do dawnych filmów i tekstów?
T

Tęsknię za Konwickim. Wracam do jego książek i filmów zawsze wtedy, kiedy czuję, że powinienem sprawdzić, czy wszystko jest w porządku, czy nic złego się nie stało. Jeżeli już po pierwszych stronach odnajduję ten sam, co zawsze, czytelniczy zachwyt, jestem spokojny. Awaria minęła.

Wydany przez telewizję "Kino Polska" box DVD z filmami Tadeusza Konwickiego - "Jak daleko stąd, jak blisko" (1971), "Doliną Issy" (1982) i "Lawą" (1989), oraz tom "Wiatr i pył", czyli zbiór rozproszonych tekstów pisarza, to dla miłośników Konwickiego najwspanialszy noworoczny prezent.

"Wiatr i pył", czyli zebrane przez Przemysława Kanieckiego i Tadeusza Lubelskiego reportaże, recenzje filmowe, felietony, eseje, opowiadania, wstępy do książek, a nawet rysunki Tadeusza Konwickiego, są świadectwem wyjątkowej pozycji pisarza. Książka równie dobrze mogłaby nosić podtytuł...

6401

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]