Reklama

Ładowanie...

Marsz na media

11.07.2004
Czyta się kilka minut
Na wiosnę 2006 roku możemy być świadkami walnej bitwy o media publiczne. Starcie będzie szybkie i brutalne. W porównaniu z nim historia usuwania prezesa Roberta Kwiatkowskiego, blef biznesowy Lwa Rywina, lub czasopisma oraz obecne walki w TVP mogą się okazać dziecięcą zabawą. Wszystko za sprawą zbiegających się za półtora roku kilku ważnych dla publicznych mediów terminów.
W

Wiosna to termin składania dorocznego sprawozdania przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Równoczesne nieprzyjęcie go przez Sejm, Senat i Prezydenta skutkuje rozwiązaniem Rady. W zeszłym roku sprawozdanie odrzucił tylko Prezydent. W tym roku zrobił to już Sejm. Za dwa lata po raz pierwszy nad sprawozdaniem pochyli się nowy parlament i nowy prezydent. Większość będzie miała dzisiejsza opozycja. Może powstać nowa KRRiT.

Grupa trzymająca media

W tym samym czasie kończą się też kadencje wszystkich rad nadzorczych i zarządów w spółkach medialnych. Zarządy są wybierane przez rady nadzorcze, a te przez Krajową Radę. Rozpocznie się wyścig z czasem - kto wybierze nowe organa spółek: stara czy nowa KRRiT. Dla obecnej grupy “trzymającej media" (SLD-Ordynacka) ważne jest, by do tego momentu utrzymać jak najlepsze pozycje. Jak na razie...

10237

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]