Reklama

Ładowanie...

Marek Skwarnicki: Wiersze

12.10.2003
Czyta się kilka minut
Zimowy powrót
W

Wracał do domu zaśnieżonymi ulicami

o zmroku.

Stawał w czerwieni skrzyżowań

skręcał w wielkie niewiadome ostatnich lat życia

a za nim szybko zacierali ślad

jego następcy

w ruchu

o zmierzchu.

Powinien więc być przytłoczony

ciemnością

skostniałymi latami

różnych niedoli a on cieszył się

z tego tylko

że żyje.

O krok...

Mówił o śmierci

tak cicho jak gdyby był przy niej bliżej od tchnienia.

Mówił: Ciebie nie można pokochać, ale można się z Tobą zaprzyjaźnić

a przyjaźń z Tobą już jest zapowiedzią miłości wiecznej.

Wiemy o tym kiedy umieramy - wtedy kładziesz nam...

2010

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]