Reklama

Lotne piaski

Lotne piaski

15.05.2007
Czyta się kilka minut
Szaleniec z Wirginii w ciągu kilku godzin zabił kilkudziesięciu kolegów i nauczycieli. Raport o ociepleniu powiadamia, że do 2050 r. znikną wszystkie lodowce w Alpach. Odszedł Borys Jelcyn, który rozwiązał Związek Radziecki. W pierwszej turze wyborów we Francji frekwencja wyniosła ponad 85 proc... Takie i inne galopujące wydarzenia skłaniają do głębszej refleksji, do zadumania się nad nimi, do wyciągnięcia wniosków. Tymczasem trwają tylko jeden dzień, wypełniony od rana do późnej nocy zgiełkiem depesz, doniesień i komentarzy, a potem znikają bezpowrotnie.
S

Siedzę często w fotelu, w którym siadywała w ostatnich latach życia moja Mama. Patrzę na zachód słońca, bo najbliższe okno jest od strony zachodniej. Nieraz przychodzi mi do głowy, że za tym oknem nie ma już ulic, domów i drzew, a tylko ogromne, ciągnące się aż po horyzont lotne piaski. Wsysają wszystkie zdarzenia, problemy, ludzi, połykają je, unicestwiają, zacierają wszelki ślad i nawet nie wiadomo, czy to było naprawdę.

Tak sobie myślę

Niedawno w imieniu Młodej Lekarki żegnałam się ze słuchaczami. Teraz żegnam się z nią sama. Nie przypuszczałam, że tak mocno we mnie siedzi. Jej oczami patrzyłam nieraz na różne sprawy tego świata, który był trochę zakręcony, lekki i pełen kpiny.

Trochę mi jej będzie brakowało, ale że wszystko kiedyś odchodzi, więc i ona musiała to zrobić. Tak sobie jednak myślę, że zrobiła to...

1889

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]