Reklama

Ładowanie...

Lockdown w Szanghaju

Lockdown w Szanghaju

15.04.2022
Czyta się kilka minut
W chińskim internecie krążą filmy, w których głodujący mieszkańcy Szanghaju wyrażają frustrację.
ALY SONG / REUTERS / FORUM
D

Dwudziestosześcio-milionowy Szanghaj, gdzie od trzech tygodni trwa ścisły lockdown, może stać się symbolem porażki władz Chin i ich strategii „zero covid”, prezentowanej jako przejaw wyższości nad Zachodem. W chińskim internecie krążą filmy, w których głodujący mieszkańcy Szanghaju wyrażają frustrację. Na jednym z nich do budynku, z którego słychać krzyki protestu, podlatuje dron i przemawia mechanicznym głosem: „Proszę kontrolować swoje pragnienie wolności”. Na zdjęciu: aby ułatwić kontrolę, ulice Szanghaju przegrodzono barierami.
11 kwietnia 2022 r. © (P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]