Reklama

Linia palmy

Linia palmy

06.05.2019
Czyta się kilka minut
Znam ja wasze niecne myśli, spodziewaliście się, że będzie o bananie. Dobrze się śmieje w miłym towarzystwie, a jeszcze można było poczuć tę siłę sprawczą, której tak bardzo od paru lat brakuje przeciwnikom obecnej władzy.
DUSAN ZIDAR / ADOBE STOCK
R

Raz na wozie, raz pod wozem, dziś jedyne, co mogą, to zabić śmiechem kołtuna, skrzyknąć się na fejsbuku i wymusić na niewydarzonym dyrektorze muzeum przywrócenie obiektu budzącego jakoby niepokoje młodzieży. Z uporem godnym czegoś większego w każdym pokoleniu starcy odkurzają ten sam topos troski o czystość myśli pacholęcia. Tymczasem pacholę już dawno przyswoiło sobie wszystkie sprośności, jakimi w danej epoce podskórny obieg kultury zaspokaja ciekawość spraw płci. I ma teraz przed sobą całe życie, żeby z tych nauk wysnuć praktyczne wnioski, czego niespełniony starzec aż tak mu zazdrości, że idzie w groteskę. Zawsze te same pomysły: ogrodzić, zamknąć, oczy ręką zasłonić. Majtki-chmurki domalować.

Ale dość już o tym, szkoda miejsca, by utrwalać pamięć oportunistów, którzy psują świat niejako mimochodem, zajęci dreptaniem wokół pomnika własnego ego wyrzeźbionego w mydle. Na...

5807

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Ach...

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]