Reklama

Licytacja historycznego budynku

Licytacja historycznego budynku

14.01.2019
Czyta się kilka minut
Ma 77 pięter, 89 lat i 319 metrów wysokości, co pozwoliło mu cieszyć się mianem najwyższego budynku świata… przez 11 miesięcy, kiedy wyprzedził go Empire State Building.
ALEXANDRA SCHULER / DPA / PAP
N

Niebawem zyska też nowego właściciela: Chrysler Building, jedna z najbardziej charakterystycznych budowli Manhattanu i ikona amerykańskiego art déco, idzie pod młotek. Dotychczasowy właściciel, Abu Dhabi Investment Council, odkupił w 2008 r. 80 proc. udziałów w nieruchomości od firmy Tishman Speyer Properties za 800 mln dolarów. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]