Reklama

Kumulacja energii

Kumulacja energii

04.09.2007
Czyta się kilka minut
Wilhelm Sasnal, "Arab", 150x180, olej na płótnie, 2006
T

TYGODNIK POWSZECHNY: - Pojęcie "efekt Sasnala" chyba na trwałe weszło już do języka nie tylko galeryjno-krytycznego. Czy Pana indywidualny międzynarodowy sukces to pars pro toto sukcesu całej młodej sztuki polskiej?

WILHELM SASNAL: - To nazbyt chwytliwe pojęcie ma przede wszystkim charakter medialny. Jego mechanizm jest banalnie prosty: moje obrazy osiągają wysokie ceny, łatwo więc używać ich - bez większego sensu - jako model opisujący szersze zjawisko.

W moim przypadku zadecydował zbieg okoliczności. Zanim zacząłem studia na Akademii, uczyłem się w technikum - nie miałem więc nawyków, które daje liceum plastyczne. Na studiach też stałem z boku. Miałem szczęście trafić do pracowni otwartego i tolerancyjnego prof. Misiaka. Potem poznałem ludzi związanych z Galerią Foksal... I potoczyło się, jak się potoczyło. Młoda sztuka polska (albo: młoda...

11292

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]