Reklama

Ładowanie...

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

25.10.2021
Czyta się kilka minut
19–27 października
Z

ZAPOWIEDZI

Pierwsza w polskim przekładzie książka tegorocznego laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury ukaże się już w przyszłym roku. Za publikację powieści „Afterlives” Abdulrazaka Gurnaha odpowiada Wydawnictwo Poznańskie.

ZACHWYTY

Twórcy muzyki do serialu „Wiedźmin” (na podstawie słynnej sagi Andrzeja Sapkowskiego) zarejestrowali swoje utwory wspólnie z krakowskim chórem Pro Musica Mundi. Kompozytorzy zdecydowali o nagraniu po tym, jak usłyszeli wykonania zespołu na tegorocznym Festiwalu Muzyki Filmowej.

ZWYCIĘSTWA

Debiut fabularny Aleksandry Terpińskiej „Inni ludzie” znalazł się wśród 20 produkcji w sekcji First Feature Competition festiwalu Tallinn Black Nights. Będzie to międzynarodowa premiera produkcji opartej na ostatniej książce Doroty Masłowskiej. Do polskich kin trafi wiosną.

ZACNOŚĆ

Polska Misja Medyczna została odznaczona Nagrodą im. Sérgia Vieira de Mello, przyznawaną za działania na rzecz pokojowego współistnienia i współdziałania społeczeństw, religii oraz kultur. Stowarzyszenie od ponad 20 lat prowadzi programy humanitarne w najuboższych krajach świata. W tym roku wyróżniono także grupę działających w Polsce i na Litwie organizacji udzielających pomocy osobom represjonowanym na Białorusi po sierpniu 2020 r.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]