Reklama

Kulczyk u nogi

Kulczyk u nogi

07.01.2013
Czyta się kilka minut
Okazuje się, że były prezydent Aleksander Kwaśniewski wspiera swą radą Jana Kulczyka – numer jeden na liście najbogatszych Polaków. Korzyści finansowe Kwaśniewski ma z tego niewątpliwe.
N

Nawet jeśli ich wysokości można się tylko domyślać, są to na pewno kwoty znacząco przekraczające to, za co żyją wyborcy. Dlatego nieuniknione są też kłopoty, jakie mogłyby stąd wyniknąć, gdyby Kwaśniewski rzeczywiście miał – po raz kolejny – zaangażować się bezpośrednio w polityczną rywalizację. Tymczasem sprawa jego powrotu krążyła ostatnio w mediach raz za razem. Były prezydent postrzegany jest jako ostatnia nadzieja przez tych, którzy chcieliby widzieć lewicę jako siłę dominującą, nie zaś podzieloną na partyjki próbujące zająć miejsce PSL jako mniejszego partnera Platformy Obywatelskiej.

Zdobycie dominującej pozycji w polskiej polityce przez partię lewicy wymaga przełamania kryzysu tożsamościowego całej tej formacji. Najbardziej widoczną częścią jest tu rywalizacja dwóch partii: niegdyś potężnego SLD i niegdyś dynamicznego Ruchu Palikota. Już samo połączenie marzeń o...

2375

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]