Reklama

Kto ryje pod „Uważam Rze”?

Kto ryje pod „Uważam Rze”?

26.06.2012
Czyta się kilka minut
Czytelnicy „Uważam Rze” (tygodnika autorów niepokornych) musieli doznać silnego wybulenia, gdy zobaczyli, w jak dziwne zdanie układają się litery głównego tytułu zeszłotygodniowej okładki tego pisma.
O

Okładki okraszonej zdjęciem przecudnej blond kibicki, miast tradycyjną ryciną czarnej jak karawan kibitki. Tytuł ów dotyczył turnieju Euro 2012 i brzmiał: „Święto Polaków, a nie władzy!”. Część zdania po przecinku wydrukowano dużo mniejszą czcionką. Jest to tytuł niesamowity, jeżeli darujemy sobie słusznie pomniejszoną przez redakcję „władzę” i przesylabizujemy przynajmniej trzy razy na głos słowo „święto”. Święto Polaków? To są rzewne jaja po prostu! Jakich Polaków? Co za święto? Miała być kicha i kompromitacja przewszakże. Każdy czujny stały czytelnik musiał na widok słowa „święto” przewertować natychmiast ów numer pisma autorów niepokornych, w poszukiwaniu redakcyjnej stopki.

Czyżby wszystkim nam umknęło coś ważnego? Pan Hajdarowicz sprzedał „Uważam Rze” Agorze, która bestialsko wykluczyła redaktorów niepokornych, wymieniając ich cichcem na pokornych? Czyżby bez żadnego...

2585

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]