Reklama

Kazanie z mszy św. za prezydenta

Kazanie z mszy św. za prezydenta

12.08.2015
Czyta się kilka minut
Ks. Andrzej Luter: Dziękujemy panu Bronisławowi Komorowskiemu za pięć lat jego prezydentury i za jego służbę w wolnej Polsce.
Msza św. w intencji Ojczyzny, 3 maja 2015 rok, Warszawa / Fot. Michal Wargin / East News
Msza św. w intencji Ojczyzny, 3 maja 2015 rok, Warszawa / Fot. Michal Wargin / East News
J

Jezus wziął ze sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam przemienił się wobec nich”. (Z Ewangelii według św. Marka)

Uczniowie mogli zatem oglądać Jego chwałę w przemienionej postaci, w której ma istnieć na wieki po śmierci i zmartwychwstaniu.

Stajemy dzisiaj przed szczególną potrzebą uświadomienia sobie, że nie można być chrześcijaninem, nie podejmując nieustannego wysiłku nawracania się, przemieniania się, którego wyrazem jest nieustanne poszukiwanie Boga, towarzyszące nam przez całe życie.


TEMAT NUMERU: Polska mszami podzielona. Kościół Dudy kontra Kościół Komorowskiego. 

Przeczytaj także:

Ks. Kazimierz Sowa w rozmowie z Błażejem Strzelczykiem: ...

8340

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Chciałbym takich kazań słuchać w moim kościele.

Problem jest taki, że w krytyce jesteśmy mistrzami, a biskupi jak widać wiodą w tym prym. Wystarczy, że coś im się nie spodoba i ... FOCH! Czyżby tych wykształconych ludzi (filozofia/teologia) nie uczono o logice, dialektyce, erystyce, itp. ? Czy (czego obawiam się najbardziej) może przyzwyczaili się za bardzo, że to co powiedzą, będzie przyjęte z uniżoną wdzięcznością przez społeczeństwo. Niestety żądza władzy, pieniądza, arogancja, buta i pycha jest w szeregach biskupich widoczna. Najgorsze jest to, że przyćmiewa ona dobro, które w tych szeregach również się dzieje.

kiedy dostrzega, że zagrożeniem dla chrześcijaństwa jest tylko postawa "fanatycznego" dążenia do "sterylnego" oddzielenia sacrum od profanum i kiedy w opozycji do tej postawy chwali p. Komorowskiego jako człowieka, który w życiu kieruje "się przy tym zawsze chrześcijańską intuicją i wiarą."

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]