Reklama

Krucjata dziecięca

Krucjata dziecięca

24.06.2019
Czyta się kilka minut
Dzisiejsze dzieci muszą mieć dobrą pamięć. Tyle do wspominania: owady, zwierzęta, rośliny, wiosna, jesień, znośne temperatury.
N

Największy truciciel powietrza w Europie znajduje się w Polsce, konkretnie w Bełchatowie, najgorsze powietrze w Europie znajduje się w Polsce, konkretnie prawie wszędzie w Polsce. Większość najbardziej zatrutych miast z pierwszej europejskiej dziesiątki to nasze miasta, w sercu Europy. Duma!

W związku z grożącą światu zagładą – krucjata dziecięca. Zaczęła się w Szwecji, krąży po Europie, na szczęście dotarła też do ojczyzny. Młodzi, bardzo młodzi ludzie mogą sobie pozwolić na bezkompromisowość, i to jest piękne, nawet jeśli przyszłość jawi się złowieszczo, nawet jeśli wygląda na to, że grochem o ścianę, że przecież dorośli muszą trwać przy swoich małych, doraźnych interesikach. Byle do kolejnych wygranych wyborów, byle się nie narazić szerokim połaciom elektoratu. Skoro suwerenowi najwidoczniej wymieranie nie przeszkadza, po co suwerena drażnić trudnymi decyzjami, suweren jest...

1607

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Suweren to nowe określenie klasy robotniczo-chłopskiej, wraca stare wraz z zasadą Ludwika XIV "po nas choćby potop"!

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]