Reklama

Ładowanie...

Krótki list

30.06.2014
Czyta się kilka minut
Klątwa wisiała nad moją książką od dnia, gdy ją wymyśliłem. Nie zdziwiłbym się, gdyby platynowy meteoryt spadł z nieba i pieprznął w drukarnię, w której ją drukowano.
P

Pyta mnie znajoma w e-mailu, jak się czuję? Ma nadzieję, że się w ogóle nie przejmuję.
Jak nie przejmuję?! Rozwala mnie, jakby mi laskę dynamitu wetknęli do środka, rżnie, dziurawi flaki, jak kałasznikowem.
Chcę w ten sposób powiedzieć, jak bardzo jest mi przykro, że Panów Bartka Dobrocha i Przemysława Wilczyńskiego postawiłem w trudnej sytuacji, że czują się okradzeni, oszukani. Pokornie przepraszam.
Także za zagmatwaną historię wywiadu mojego kolegi Mariusza Kargula ze mną, której Panowie Dobroch i Wilczyński w zeszłotygodniowym „Tygodniku Powszechnym” poświęcili cały rozdział. Ale nie umiem już bardziej się z tego wytłumaczyć. Już w mojej książce opowiedziałem wszystko, napisałem, jak się pomyliłem, jaki popełniłem błąd, potem w innym wywiadzie opowiedziałem, jakie były kulisy, że walczyłem o moją obecność na wyprawie, że w Karakorum nie miałem technicznej...

5754

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]