Reklama

Ładowanie...

Umarłych pogrześć, żywym zajrzeć w dusze

17.06.2013
Czyta się kilka minut
JACEK HUGO-BADER: Zdobywanie gór polega przede wszystkim na czekaniu na okienka pogodowe. Będę po prostu siedział z tymi facetami w namiocie i czekał. Właśnie na to bardzo liczę. Muszą zacząć gadać. Nie ma cudów.
Fot. Przemysław Getka / REPORTER
M

MARIUSZ KARGUL: Dołączyłeś do ekipy Jacka Berbeki, wyruszającej pod Broad Peak w poszukiwaniu ciał polskich himalaistów. Widzę, że się profesjonalnie przygotowujesz.
JACEK HUGO-BADER: Tak, bardzo intensywnie. Czytam teraz mnóstwo książek o zdobywaniu szczytów, wchodzeniu pod górę, zakładaniu obozów, aklimatyzacji, przygodach... Nudzą mnie, bo są i kiepsko napisane, i mało – zwyczajnie – mało interesujące.
Jak pojadę na ten Broad Peak, to będę szukał czegoś zupełnie innego. Czytanie tych książek jest jak chodzenie po cmentarzu. Uwodzi mnie więc amok, w który ci ludzie wpadają. Dopiero teraz przeczytałem, że w licencji, którą mamy na wchodzenie na Broad Peak, jest wpisany również sąsiadujący z nim szczyt K2. Po jaką cholerę? Chyba chłopaki chcą przy okazji machnąć to K2!
Zastanawia mnie ten amok – po prostu niesamowity. Robią wszystko, co tylko można...

18225

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]