Reklama

Umarłych pogrześć, żywym zajrzeć w dusze

Umarłych pogrześć, żywym zajrzeć w dusze

17.06.2013
Czyta się kilka minut
JACEK HUGO-BADER: Zdobywanie gór polega przede wszystkim na czekaniu na okienka pogodowe. Będę po prostu siedział z tymi facetami w namiocie i czekał. Właśnie na to bardzo liczę. Muszą zacząć gadać. Nie ma cudów.
Fot. Przemysław Getka / REPORTER
M

MARIUSZ KARGUL: Dołączyłeś do ekipy Jacka Berbeki, wyruszającej pod Broad Peak w poszukiwaniu ciał polskich himalaistów. Widzę, że się profesjonalnie przygotowujesz.
JACEK HUGO-BADER: Tak, bardzo intensywnie. Czytam teraz mnóstwo książek o zdobywaniu szczytów, wchodzeniu pod górę, zakładaniu obozów, aklimatyzacji, przygodach... Nudzą mnie, bo są i kiepsko napisane, i mało – zwyczajnie – mało interesujące.
Jak pojadę na ten Broad Peak, to będę szukał czegoś zupełnie innego. Czytanie tych książek jest jak chodzenie po cmentarzu. Uwodzi mnie więc amok, w który ci ludzie wpadają. Dopiero teraz przeczytałem, że w licencji, którą mamy na wchodzenie na Broad Peak, jest wpisany również sąsiadujący z nim szczyt K2. Po jaką cholerę? Chyba chłopaki chcą przy okazji machnąć to K2!
Zastanawia mnie ten amok – po prostu niesamowity. Robią wszystko, co tylko można...

18225

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]