Reklama

KRONIKA

KRONIKA

17.09.2013
Czyta się kilka minut
7 – 16 września
W

Wy macie władzę, my mamy prawdę. (Silvester Krčméry, zmarły 10 września współtwórca kościoła podziemnego w Czechosłowacji, w czasie procesu przed komunistycznym sądem w 1954 r.)

Prokuratura w Republice Dominikany wszczęła dochodzenie w sprawie domniemanych nadużyć seksualnych abp. Józefa Wesołowskiego. Oskarżenie dotyczy 7 przypadków niepełnoletnich, wobec których były nuncjusz apostolski w tym kraju miał dopuścić się czynów seksualnych w zamian za pieniądze. Rzecznik Stolicy Apostolskiej zadeklarował współpracę z władzami Dominikany oraz zapewnił, że odwołanie 65-letniego abp. Wesołowskiego do Watykanu nie miało na celu „uchronienia go przed wzięciem odpowiedzialności przez niego za to, co zostanie ewentualnie potwierdzone”. Z kolei kard. Nicolás de Jesús López Rodríguez, metropolita Santo Domingo, zapowiedział, że były nuncjusz będzie też sądzony...

4857

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]