Reklama

KRONIKA

KRONIKA

05.08.2013
Czyta się kilka minut
31 lipca – 5 sierpnia
B

Będzie to czas zbliżenia, solidarności i zaangażowania na rzecz pokoju i braterstwa na świecie. (Kard. Stanisław Dziwisz o Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, 1 sierpnia 2013 r.)

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII odbędzie się w Watykanie 24 listopada lub 27 kwietnia – ogłosił papież Franciszek podczas podróży powrotnej z Brazylii. W pierwszy z tych dni przypada uroczystość Chrystusa Króla, w drugi – niedziela Bożego Miłosierdzia. Zdaniem Franciszka, Jan XXIII był postacią „przypominającą trochę wiejskiego proboszcza, księdza kochającego każdego ze swych wiernych, umiejącego zatroszczyć się o wiernych”. „O Janie Pawle II przychodzi mi na myśl określenie: »wielki misjonarz Kościoła«; (...) człowiek, który niósł Ewangelię wszędzie, wiecie o tym lepiej ode mnie” – mówił papież dziennikarzom. Według kard. Stanisława Dziwisza,...

4897

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]