Reklama

Ładowanie...

KRONIKA

05.08.2013
Czyta się kilka minut
31 lipca – 5 sierpnia
B

Będzie to czas zbliżenia, solidarności i zaangażowania na rzecz pokoju i braterstwa na świecie. (Kard. Stanisław Dziwisz o Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, 1 sierpnia 2013 r.)

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII odbędzie się w Watykanie 24 listopada lub 27 kwietnia – ogłosił papież Franciszek podczas podróży powrotnej z Brazylii. W pierwszy z tych dni przypada uroczystość Chrystusa Króla, w drugi – niedziela Bożego Miłosierdzia. Zdaniem Franciszka, Jan XXIII był postacią „przypominającą trochę wiejskiego proboszcza, księdza kochającego każdego ze swych wiernych, umiejącego zatroszczyć się o wiernych”. „O Janie Pawle II przychodzi mi na myśl określenie: »wielki misjonarz Kościoła«; (...) człowiek, który niósł Ewangelię wszędzie, wiecie o tym lepiej ode mnie” – mówił papież dziennikarzom. Według kard. Stanisława Dziwisza,...

4897

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]