Reklama

KRONIKA

KRONIKA

17.06.2013
Czyta się kilka minut
11 – 17 czerwca 2013
Z

Zaangażowanie w obronę wolności religijnej jest tak samo ważne, jak zaangażowanie w wolność słowa. (Guido Westerwelle, Minister Spraw Zagranicznych Niemiec, 12 czerwca 2013 r.)

Wbrew obiegowym opiniom, ludność świata w ostatnich 40 latach stała się bardziej religijna i tendencja ta stale się utrzymuje. Takie wnioski płyną z najnowszych badań Centrum Badań Globalnego Chrześcijaństwa w Bostonie. Zdaniem amerykańskich socjologów, główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest rozkwit życia religijnego po upadku komunizmu w krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz w najludniejszym państwie świata – Chinach. W Kraju Środka w czasie maoistowskiej rewolucji kulturalnej w latach 1966-76 komuniści chcieli całkowicie wyeliminować religię z życia społecznego, tymczasem po 1979 r. życie duchowe tam się odradza.

Na terenie b....

4695

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]