Reklama

Ładowanie...

KRONIKA

17.06.2013
Czyta się kilka minut
11 – 17 czerwca 2013
Z

Zaangażowanie w obronę wolności religijnej jest tak samo ważne, jak zaangażowanie w wolność słowa. (Guido Westerwelle, Minister Spraw Zagranicznych Niemiec, 12 czerwca 2013 r.)

Wbrew obiegowym opiniom, ludność świata w ostatnich 40 latach stała się bardziej religijna i tendencja ta stale się utrzymuje. Takie wnioski płyną z najnowszych badań Centrum Badań Globalnego Chrześcijaństwa w Bostonie. Zdaniem amerykańskich socjologów, główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest rozkwit życia religijnego po upadku komunizmu w krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz w najludniejszym państwie świata – Chinach. W Kraju Środka w czasie maoistowskiej rewolucji kulturalnej w latach 1966-76 komuniści chcieli całkowicie wyeliminować religię z życia społecznego, tymczasem po 1979 r. życie duchowe tam się odradza.

Na terenie b....

4695

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]