Reklama

KRONIKA

KRONIKA

05.03.2013
Czyta się kilka minut
26 lutego – 4 marca
H

Historyczny dzień, ale smutny. Urywa się kolejna kotwica w zwariowanym świecie. (Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski na twitterze o ostatnim dniu urzędowania Benedykta XVI, 28 lutego 2013 r.)

Nie chcę, aby uwaga mediów w Rzymie skoncentrowała się na mnie, ale raczej na osobie Benedykta XVI i jego następcy – oświadczył 25 lutego szkocki kard. Keith Patrick O’Brien. Zrezygnował z udziału w konklawe po tym, jak brytyjska prasa doniosła o „niestosownych zachowaniach seksualnych”, jakich miał się dopuścić w latach 80. w stosunku do czterech duchownych. Kilka dni później arcybiskup St. ­Andrews i Edynburga poprosił swoje ofiary o przebaczenie. Zwrócił się też o pomoc prawnika i uznał, że w tym momencie dalsze komentowanie przez niego sprawy byłoby niewłaściwe. Jego nieobecność na konklawe sprawi, że ponad 5-milionowa społeczność...

3856

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]