Reklama

Ładowanie...

KRONIKA

05.03.2013
Czyta się kilka minut
26 lutego – 4 marca
H

Historyczny dzień, ale smutny. Urywa się kolejna kotwica w zwariowanym świecie. (Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski na twitterze o ostatnim dniu urzędowania Benedykta XVI, 28 lutego 2013 r.)

Nie chcę, aby uwaga mediów w Rzymie skoncentrowała się na mnie, ale raczej na osobie Benedykta XVI i jego następcy – oświadczył 25 lutego szkocki kard. Keith Patrick O’Brien. Zrezygnował z udziału w konklawe po tym, jak brytyjska prasa doniosła o „niestosownych zachowaniach seksualnych”, jakich miał się dopuścić w latach 80. w stosunku do czterech duchownych. Kilka dni później arcybiskup St. ­Andrews i Edynburga poprosił swoje ofiary o przebaczenie. Zwrócił się też o pomoc prawnika i uznał, że w tym momencie dalsze komentowanie przez niego sprawy byłoby niewłaściwe. Jego nieobecność na konklawe sprawi, że ponad 5-milionowa społeczność...

3856

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]