Reklama

Krok do przodu

Krok do przodu

06.06.2007
Czyta się kilka minut
90 tys. młodych wzięło udział w spotkaniu nad brzegiem Jeziora Lednickiego. Przyjechali, by powtórzyć za św. Jackiem: "poślij mnie! - wybrać Chrystusa nie tylko dla siebie, ale, śladem świętego, głosić Ewangelię innym. - To już jedenaste spotkanie, dojrzeliście do tego - zapewnił o. Jan Góra, organizator wydarzenia.
"

"Przyjedź nad Lednicę, aby zrobić krok do przodu w rozwoju własnego człowieczeństwa i zaangażowania w chrześcijaństwo" - pisał o. Góra w zaproszeniu na spotkanie. Okazją miała stać się 750. rocznica śmierci św. Jacka, pierwszego polskiego dominikanina, patrona tegorocznej Lednicy, który ewangelizował Polskę i sąsiednie kraje słowiańskie. "Pragniemy, aby nabożeństwo lednickie obficie czerpało z bogactwa jego osoby i osobowości, aby wielka decyzja apostolska wyrażona słowami: poślij nas! udzieliła się młodym Polakom, dziewczętom i chłopcom, i przemieniła obraz naszej Ojczyzny i nas samych" - pisał poznański dominikanin.

Na apel, jak co roku, tłumnie odpowiedzieli młodzi, którzy od wczesnego poranka oczekiwali na wejście do sektorów. Większość chciała zająć te najlepsze miejsca: przy Bramie-Rybie, symbolizującej Jezusa Chrystusa.

- Przyjeżdżam tu...

3322

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]