Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

22.02.2016
Czyta się kilka minut
15 – 21 lutego
G

GOWIN, RYDZYK, BÓG
„To dzieło, w którym uczestniczycie, dzieło zapoczątkowane przez ojca dyrektora, jest dziełem dobrym dla Polski, narodu polskiego i myślę, że też dziełem umiłowanym przez Pana Boga” – powiedział Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki, wcześniej m.in. rektor Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera i redaktor naczelny miesięcznika „Znak”, do pracowników i studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej o. Tadeusza Rydzyka.

KWIATKOWSKI, IMMUNITET, JAZDA
Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski jechał z prędkością 136 km/h w miejscu, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 70 km/h. Zatrzymany przez drogówkę, stracił prawo jazdy – na godzinę, bo chroni go immunitet. Tydzień wcześniej kierowana przezeń Izba opublikowała raport o niebezpiecznych polskich drogach.

PIS, KONIE i KADRY
Agencja Nieruchomości Rolnych, kierowana przez związanego z PiS Waldemara Humięckiego, odwołała prezesów słynnej na całym świecie stadniny koni w Janowie Podlaskim, a także stadniny w Michałowie.

WICEMINISTER, PODRÓŻ, DYMISJA
Wiceminister sportu i turystyki Dorota Dulińska zabrała na szczyt Grupy Wyszehradzkiej swojego partnera, przedstawiając go jako doradcę. Gdy sprawę nagłośniły media, pani wiceminister złożyła dymisję. Wcześniej, w związku z niewybrednym żartem na Twitterze, stanowisko stracił rzecznik feralnego resortu.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]