Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

11.09.2017
Czyta się kilka minut
4 – 10 września
W

W Belwederze

„Poruszano tematy ważne dla Polski” – streścił rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński ponad dwuipółgodzinne spotkanie Andrzeja Dudy z liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim. O sprawach personalnych, rekonstrukcji rządu Beaty Szydło czy nawet zmianie na stanowisku premiera ponoć nie rozmawiano.

Na Krakowskim Przedmieściu

„Nikt nie narzuci nam swojej woli z zewnątrz; nawet jeśli w pewnych sprawach będziemy w Europie sami, to pozostaniemy tą wyspą wolności” – powiedział szef PiS Jarosław Kaczyński podczas 89. już miesięcznicy smoleńskiej.

Na billboardach

Pokazywanie patologii polskiego sądownictwa ma zachęcać do jego zmiany – mówił Cezary Jurkiewicz, prezes założonej w celu promowania naszego kraju w świecie Polskiej Fundacji Narodowej, uzasadniając kampanię reklamową, która na billboardach i w reklamach telewizyjnych ma de facto wspierać rządowy projekt zmian w wymiarze sprawiedliwości.

W paszporcie

Minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak oznajmił, że w projektach nowych polskich paszportów nie znajdą się wizerunki Ostrej Bramy i Cmentarza Orląt. Na pytanie, ile strat wizerunkowych poniosła w ostatnich tygodniach Polska w związku z tą sprawą, polityk PiS odpowiadać nie musiał.

Na piśmie

W Poznaniu odbył się dziewiąty Kongres Kobiet. W spotkaniu nie wzięła udziału Agata Kornhauser-Duda (choć wysłała list do uczestniczek debat dotyczących niepełnosprawności – podobnie zresztą jak do zorganizowanego w ten sam weekend Zjazdu Kół Gospodyń Wiejskich).

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]