Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

11.09.2017
Czyta się kilka minut
4 – 10 września
W

W Belwederze

„Poruszano tematy ważne dla Polski” – streścił rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński ponad dwuipółgodzinne spotkanie Andrzeja Dudy z liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim. O sprawach personalnych, rekonstrukcji rządu Beaty Szydło czy nawet zmianie na stanowisku premiera ponoć nie rozmawiano.

Na Krakowskim Przedmieściu

„Nikt nie narzuci nam swojej woli z zewnątrz; nawet jeśli w pewnych sprawach będziemy w Europie sami, to pozostaniemy tą wyspą wolności” – powiedział szef PiS Jarosław Kaczyński podczas 89. już miesięcznicy smoleńskiej.

Na billboardach

Pokazywanie patologii polskiego sądownictwa ma zachęcać do jego zmiany – mówił Cezary Jurkiewicz, prezes założonej w celu promowania naszego kraju w świecie Polskiej Fundacji Narodowej, uzasadniając kampanię reklamową, która na billboardach i w reklamach telewizyjnych ma de facto wspierać rządowy projekt zmian w wymiarze sprawiedliwości.

W paszporcie

Minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak oznajmił, że w projektach nowych polskich paszportów nie znajdą się wizerunki Ostrej Bramy i Cmentarza Orląt. Na pytanie, ile strat wizerunkowych poniosła w ostatnich tygodniach Polska w związku z tą sprawą, polityk PiS odpowiadać nie musiał.

Na piśmie

W Poznaniu odbył się dziewiąty Kongres Kobiet. W spotkaniu nie wzięła udziału Agata Kornhauser-Duda (choć wysłała list do uczestniczek debat dotyczących niepełnosprawności – podobnie zresztą jak do zorganizowanego w ten sam weekend Zjazdu Kół Gospodyń Wiejskich).

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]