Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

09.06.2014
Czyta się kilka minut
3 – 9 czerwca
O

OTWARTE DRZWI
7 czerwca odbył się ingres bp. Wojciecha Polaka. „Otwarte drzwi Kościoła to szczególny znak zwłaszcza dla tych, którzy noszą w swoim sercu tęsknotę za Bogiem, którzy Go szukają” – napisał w pierwszym liście pasterskim nowy Prymas Polski.
TRUDNA WOLNOŚĆ
„Gdy stajesz się wolny i bierzesz na siebie odpowiedzialność, bardzo trudno zachować niewinność, i dotyczy to każdego aspektu ludzkiego życia” – mówił o. Jan Andrzej Kłoczowski OP podczas Mszy św. z okazji 25-lecia wolnej Polski, w Katedrze na Wawelu.
U FRANCISZKA
Ofiary molestowania seksualnego duchownych zostały zaproszone na poranną Mszę św. sprawowaną przez Franciszka w Domu Świętej Marty, którą papież odprawi 7 lipca.
SPRAWIEDLIWI
11 czerwca w siedzibie Episkopatu po raz pierwszy zostaną uhonorowani „...

1503

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]