Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

13.03.2017
Czyta się kilka minut
7 – 13 marca
W

WCIĄŻ W UNII
Pamiętajmy, jakie podpisywaliśmy zobowiązania, i zastanówmy się, jak je wypełniamy; budujmy wspólnotę, a nie niszczmy jej; Donald Tusk „w wielu obszarach pokazał, że porozumienie jest możliwe” – to komentarz abp. Henryka Muszyńskiego do ostatniego szczytu UE. Prymas senior uznał, że choć stanowisko rządu w Warszawie było w Brukseli odosobnione, „nie oznacza to odosobnienia Polski i Polaków”.

PAPA POP
Tymi słowami włoska edycja „Rolling Stone” anonsuje na okładce zdjęcie Franciszka. Skąd ten wybór? Redakcja tłumaczy: papież mówi rzeczy podyktowane zdrowym rozsądkiem; do tego stopnia, że we współczesnym świecie staje się w tym samotny.

ŚCIANY Z LĘKU
Generał zakonu jezuitów krytykuje „politykę murów” wobec uchodźców, która, jego zdaniem, okazała się „nieludzka i bezowocna”. „Strach jest ściśle związany z poczuciem braku bezpieczeństwa i ignorancją – mówi o. Arturo Sosa. – A strach między ludźmi kończy się w momencie, kiedy spotkam drugiego człowieka, kiedy go poznam, zobaczę go z bliska, kiedy dotrze do mnie, że jest taki sam jak ja”.

CZAS DYSKRYMINACJI
„The Guardian” przypomina o prześladowaniach świadków Jehowy w Rosji, gdzie władze zamknęły już kilka ich wspólnot i żądały udostępnienia dossier nt. pozostałych. Wierni obawiają się, że to wstęp do wprowadzenia zakazu praktykowania. O „tendencji do ograniczania wolności religijnej do wyznań kontrolowanych przez państwo” mówi też b. ambasador brytyjski w Moskwie.

KRAKÓW: RUSZA DIALOG
Na 23 marca w kościele św. Anny zaplanowano „Dialogi” – pierwsze z comiesięcznych spotkań, podczas których abp Marek Jędraszewski, nowy metropolita, będzie rozmawiał z publicznością o religii i moralności.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]