Reklama

Kornhauser do nazwania

Kornhauser do nazwania

05.03.2017
Czyta się kilka minut
Tom poświęcony twórczości Juliana Kornhausera ostatecznie przełamuje przesąd o samooczywistości jego poezji, który pokutował w polskim literaturoznawstwie od lat.
K

Księga „Rzeczy do nazwania. Wokół Kornhausera” jest zapisem wywołanej przez jej redaktorów (Adriana Glenia i Jakuba Kornhausera) dyskusji nad dorobkiem i biografią twórcy w dużej mierze odsuniętego dziś od współczesnego życia literackiego. W komentarzach do wierszy Juliana Kornhausera i refleksjach nad jego miejscem w kulturze mówi się wprost, że należy on do grona twórców niedocenionych we właściwym momencie; przeoczonych i marginalizowanych. Zjawisko to nienowe – niedostrzeganie w porę ważnych utworów to przejaw niewydolności życia literackiego w Polsce od zawsze. Jednak nawet najbardziej okazała pozycja wydawnicza nie wyrówna szkód spowodowanych przez niepodjęcie w stosownym momencie rozmów czy polemik wokół książek czy wierszy.

Wśród blisko 90 literaturoznawców, poetów, prozaików i innych osób zajmujących się słowem znajdują się tu także ci, którzy pamiętają ukazywanie się...

4434

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]