Reklama

Koniec wakacji

Koniec wakacji

25.08.2009
Czyta się kilka minut
Z okazji święta 15 sierpnia pan prezydent odrzucił dziewięć wniosków o awans na stopień generała. Gdyby sprawa dotyczyła kandydatów popieranych przez ministra obrony, nikt zapewne nie zwróciłby na to zdarzenie uwagi, gdyż Bogdan Klich wie, jak się zachować w takiej sytuacji. Tym razem jednak dokumenty awansowe złożył minister spraw wewnętrznych, wicepremier Grzegorz Schetyna. Zresztą nie w tym rzecz, że podpisał wnioski, lecz w tym, że nie pogodził się z decyzją i zapowiedział, iż do końca kadencji Lecha Kaczyńskiego (oraz: do końca urzędowania aktualnego szefa BBN) nie zwróci się do prezydenta w sprawie nominacji generalskich w podległych mu służbach.
P

Prezydent wyraźnie zlekceważył oświadczenie wicepremiera. Indagowany w tej kwestii przez dziennikarzy, odpowiedział (cytuję za "Gazetą Wyborczą" z 21 sierpnia): "Jestem rozbawiony. Pan premier Schetyna zawsze był człowiekiem pełnym temperamentu". Ci, którzy oglądali tę wypowiedź w telewizji, mogli zauważyć, iż wygłaszając ją był Lech Kaczyński jak nigdy rozluźniony i rozradowany. Doprawdy, Grzegorzowi Schetynie udała się sztuka niezwykła i niespodziewana: przyczynił się do udowodnienia, że pan prezydent ma poczucie humoru.

Nie mam powodu powątpiewać w rozbawienie pana prezydenta. Zastanawia mnie natomiast nerwowa reakcja ministra Aleksandra Szczygły. Szef BBN najpierw powiedział, że Schetyna nie ma prawa rezygnować ze składania wniosków (znalazłem tę informacje w internecie), następnie zaś przystąpił do kontrataku, potrząsając przed kamerami TVN 24 jakimś...

1843

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]