Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Kolegium Europy Wschodniej

Kolegium Europy Wschodniej

19.02.2017
Czyta się kilka minut
Fundacja została założona w 2001 r. z inicjatywy Jana Nowaka-Jeziorańskiego. „Europa jest dla nas pojęciem nie geograficznym, lecz etycznym. Wyznaczają ją nie granice, ale ideały” – piszą jej władze.
Spotkanie z pisarzami Andrijem Lubką i Ołeksandrem Bojczenką, w Zamku Wojnowice, 2016 r. Fot. Rafał Komorowski / KEW
D

Dlatego też Fundacja prowadzi działania na bardzo wielu płaszczyznach. Po pierwsze, edukacja, czyli podnoszenie kwalifikacji i kształcenie liderów z państw Europy Środkowej i Wschodniej. Po drugie, informowanie o tym, co dzieje się w tej części świata, poprzez publikację magazynu „Nowa Europa Wschodnia”, który ma także swoją międzynarodową edycję „New Eastern Europe”. Po trzecie, kultura, czyli wydawanie książek autorów z Europy Wschodniej, szczególnie tych trudnych i niekomercyjnych, pokazujących rzeczywistość z różnych, często obcych nam perspektyw. Po czwarte, dialog i zacieranie granic, co możliwe jest dzięki rozmaitym spotkaniom, debatom i wymianom. Fundacja wykorzystuje unikalną pozycję i doświadczenia Polski do wspólnej pracy w całym regionie.

Więcej o działalności Fundacji: www.kew.org.pl

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Krytyk literacki, stale współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym. Redaktor literacki Conrad Festival, doktorant na Wydziale Polonistyki UJ. Prowadzi podkast literacki „Book’s not dead”.

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]